Petycja w sprawie byłych parlamentarzystów

Od ponad roku w polskim systemie prawnym obowiązuje ustawa o petycjach (pisaliśmy o tym w 2 numerze naszej gazetki). To prawo, które daje możliwość (zarówno osobie fizycznej, jak i grupie obywateli) występowania i inspirowania Sejmu oraz urzędów do rozpoczęcia działań legislacyjnych. Petycją musi zająć się Sejm, a przedkładający petycję jest w tym postępowaniu stroną.

Zamierzamy wykorzystać tę możliwość do zmotywowania Sejmu do zajęcia się sprawą byłych parlamentarzystów, przyznania nam jakichś uprawnień z tytułu pełnienia mandatu, a więc zastosowania rozwiązań podobnych do tych, które od lat z powodzeniem funkcjonują w niektórych innych krajach Unii Europejskiej.

W związku z tym prosimy o podanie oczekiwań propozycji dot. uprawnień, o które – Waszym zdaniem – powinniśmy się ubiegać. Każda wskazówka będzie istotna. Zbierzemy to w jakąś logiczną całość i stworzymy petycję. A może znajdzie się ktoś, kto czuje się na siłach i taką petycję zredaguje od początku do końca?

Pilnie czekamy na wszelkie sugestie i informacje w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>