Program pobytu w Tarnowskich Górach

Koleżanki i Koledzy Parlamentarzyści,

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na niewielkie zainteresowanie udziałem w Walnym Zebraniu Członków Związku Polskich Parlamentarzystów, które pierwotnie zamierzaliśmy zorganizować w dniach 16-19 listopada w Nałęczowie, zmienione zostało miejsce i termin tego spotkania.

Nowy termin to: 24-26 listopada 2017r.,

a nowe miejsce to: Tarnowskie Góry,

Hotel Olimpijski przy ul. Korczaka 23

Przewidywany program pobytu:

24.XI. /piątek/

– w godzinach południowych przyjazd uczestników i zakwaterowanie (doba hotelowa zaczyna się od godz. 12). Dla przyjeżdżających z daleka możliwy będzie nocleg z 23/2411.br. wg indywidualnych ustaleń.

– godz. 15,30 – rozpoczęcie Walnego Zebrania,

– po WZ spotkania zespołów branżowych i tematycznych,

– ok. godz. 20 przewidziana jest uroczysta kolacja

25.11./sobota/ – przeznaczona jest na zwiedzanie Tarnowskich Gór i okolic: Miejsca, które odwiedzimy:

Zabytkowej Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach wraz z rejsem łodziami pod ziemią. /obiekt ten jako pierwszy i jedyny w woj. śląskim został w br. wpisany na listę UNESCO/,

Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem, trwa około 90 minut. Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych.

Długość trasy zwiedzania ok. 1740 m, przepływ łodziami – 270 m.

Zamku „Wrochema” z XVI wieku w Starych Tarnowicach (dzielnicy Tarnowskich Gór) – jednej z głównych atrakcji turystycznych na Śląsku, skrupulatnie odrestaurowanego XIV-wiecznego zamku z bogatymi wnętrzami. Znajduje się tam m.in. kolekcja stylowych mebli, narzędzi rzemieślniczych oraz biblioteka z rzadkimi starodrukami, będąca jednym z najciekawszych księgozbiorów w Polsce,

Przewidziana jest też prelekcja na temat historii Śląska.

26.11./niedziela/ – po śniadaniu możliwe są jeszcze spotkania poszczególnych zespołów i powoli rozjedziemy się do domów (doba hotelowa trwa do godz. 12, więc do tego czasu można korzystać z pokoju).

Szczegółowy program pobytu przekazany zostanie po zamknięciu listy uczestników.

Cały program obejmuje okres od 24 do 26 listopada b.r., zainteresowani mogą skorzystać z całego programu lub tylko z jego części, np. przyjechać tylko na Walne Zebranie.

Członkowie ZPP, którzy nie zalegają z płatnością składek członkowskich będą zwolnieni z opłat za pobyt i wyżywienie, a więc będą pobyt gratisowy. Każdy z uczestników we własnym zakresie pokrywa jedynie koszty przejazdu.

Uwzględniając atrakcyjność całego wyjazdu zachęcamy do przyjazdu z osobami towarzyszącymi (za osoby towarzyszące trzeba będzie jednak zapłacić, ale nie będą to koszty zbyt duże gdyż hotel nie jest hotelem drogim).

Ostateczny koszt pobytu uczestnika wyliczony zostanie odpowiednio do zgłoszenia długości pobytu.

Dla orientacji podaję przybliżone ceny:

– nocleg w Hotelu Olimpijskim 65 zł/nocleg 1 osoby w pokoju 2-osobo ze śniadaniem.

– cena obiadu 18 zł

– cena kolacji 18 zł

P.s.

Jeśli kogoś z Państwa nie satysfakcjonuje pobyt w Hotelu Olimpijskim to w pobliżu jest też znacznie Hotel Opera, droższy i o wyższym standardzie.

Pokój jednoosobowy (standard) 170 zł bez śniadania, ze śniadaniem 180 zł.

Pokój 2-osobowy (standard) 180 zł bez śniadania, 200 zł ze śniadaniem (ale są i droższe pokoje).

Apartament dwuosobowy ze śniadaniem 299 zł.

Proszę zgłosić, że chcecie właśnie ten hotel. Z własnej kieszeni pokryjecie tylko różnicę pomiędzy kosztem pobytu w Hotelu Olimpijskim a Hotelem Opera.

Z uwagi na konieczność potwierdzenia rezerwacji miejsc bardzo prosimy o zgłoszenia udziału w Walnym Zebraniu najpóźniej do dnia do 9 listopada br., (można to zrobić odwrotną pocztą, smsem lub telefonicznie pod nr 504-291-070) z wyszczególnieniem liczby osób, czasu pobytu i ilości posiłków.

W związku z brakiem ,,namiarów’’ na wszystkich posłów i senatorów prosimy Was o przekazanie informacji o zebraniu tym parlamentarzystom, z którymi utrzymujecie kontakt. Podczas pobytu będzie można złożyć deklarację.

Odpowiadając na licznie pytania tych, którzy chcą uiścić składki informujemy, że składka wynosi 10 zł na miesiąc, opłacamy ją w wymiarze rocznym (120 zł) lub półrocznym (po 60 zł). Dla ułatwienia podaję dane do wpłaty:

Związek Polskich Parlamentarzystów, ul. Waldorffa 34, 01-148 Warszawa,

nr r-ku: 58 1090 2590 0000 0001 3090 1132

(dane te znajdują się również na internetowej stronie związku: www.parlamentarzysci.pl, w zakładce KONTAKT)

Łączymy serdeczne pozdrowienia

dr hab. Jan Bestry, prezes ZPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>